• Prihláste sa na regatu, vyberte si loď Salona 46 a budete účastníkom Majstrovstiev SR 2024

  Regata Slovak Sailing Challenge má štatút Medzinárodných Majstrovstiev Slovenskej republiky pre športové posádky na námorných plachetniciach Salona 46.

  Môžete sa prihlásiť na majstrovstvá a súťažiť na plachetniciach Salona 46 alebo pretekať na plachtetniciach športovej flotily First 45 a byť tak súčasťou eventu majstrovstiev.

  Rozpis pretekov (Medzinárodých Mastrovstiev Slovenskej Republiky 2024 v námorných lodiach Salona 46 a regaty Slovak Sailing Challenge 2024 pre plachetnice First 45) bude zverejnený do konca februára, v anglickom jazyku.

  Prihlásiť sa môžete už od 14.2.2024 a všetky informácie o regate a MMSR nájdete tu, na stránke.

 • Otvorenie prihlášok

  Máme pre vás skvelú správu!

  Pozývame vás, aby ste sa stali súčasťou vzrušujúcej medzinárodnej súťaže v námornom jachtingu! Ukažte svoje majstrovstvo v technike a taktike na športových plachetniciach Salona 46 a First 45.

  Vytiahnite svoje jachtárske zručnosti a stanťe sa súčasťou tejto výnimočnej udalosti. Kto zvíťazí v prvom ročníku Slovak Sailing Challenge? To bude v rukách každého z vás!

  Pripojte sa k nám na vlnách súťaže a vybudujte svoju cestu k víťazstvu. Nezabudnite si zabezpečiť svoje miesto v histórii slovenského jachtingu.

  Akcia začína. Prihlášky sa otvárajú – buďte pripravení na nezabudnuteľný jachtársky zážitok!

  Prihlášky na účasť Slovak Sailing Challenge budú otvorené 14. februára o 12:00!

 • Vitajte na oficiálnej stránke Slovak Sailing Challenge

  S potešením vám oznamujeme spustenie oficiálnej webovej stránky, kde nájdete všetky potrebné informácie o preteku.

 • Salona 46 – bude mať svojho majstra SR?

  Záleží nám na rozširovaní ponuky kvalitných súťažných príležitostí pre športových jachtárov zo Slovenska, Čiech a okolitých krajín, aby mohli ľudia plachtiť a súťažiť v komunite, ktorú poznajú. Zároveň je to šanca spoznať medzinárodné posádky, ktoré osloví takáto regata.

  Ašpirujeme na organizáciu medzinárodných majstrovstiev SR pre športové posádky na lodiach Salona 46, požiadali sme preto SZJ o pridelenie štatútu majstrovstiev samostatne aj pre túto špecifickú skupinu kýlových lodí.

  Posádky na lodiach Fisrt 45 sa zúčastnia regaty Slovak Sailing Challenge a budú mať športový zážitok vo svojej triede a zároveň budú na jednej trati a evente s posádkami na Salona 46.

 • Slovenská regata otvorená pre medzinárodné súťaženie

  Vitajte na stránke regaty, ktorá opäť rozšíri ponuku pre jachtárov, ktorí chcú súťažiť v medzinárodnom súťažnom poli, flotily kajutových platechníc dodaných organizátorom, s jednotnou výbavou a porovnanteľnými plavebnými schopnosťami.

  Na slovensku vznikli regaty, ktoré ponúkajú pre svojich účastníkov rôzny formát a náročnosť. My rozširujeme paletu pre tých, čo chcú viac športovať a súťažiť s maximálnym využitím plachetníc s celospírovými plachtami a ich ďalšími prednými plachtami (genakrom alebo spinakrom). Pripravili sme event pre posádky a skiperov, ktorí sa chcú aj učiť, aj porovnať svoje zručnosti v ovládaní plachetnice, taktike a navigácii.

 • Prihlasovanie na regatu

  Vyberte si Slovak Sailing Challange – Kliknite na „button“ v úvode – Prihláste sa s vašou posádkou … v ďalších krokoch vás už bude sprevádzať organizačný tím (Why Knot) v spolupráci s dodávateľom lodí (Sailing Forever)…

 • Buďte sponzorom posádky

  Zviditeľnite vašu značku pred stovkami divákov – účastníkov regaty a návštevníkov v marínach, televíznych divákov a sledovateľov na sociálnych sietiach.

  Pomôžeme vám vybrať si posádku, ktorú môžete podporiť v ich súťažení a získavaní jachtárskych skúseností vďaka účasti na regate.

  Posádku môžete podpriť napr. finančne a organizátor vám spostredkuje dohodu so skiperom alebo skiperkou od forme zviditeľnenia. Alebo môžete podporiť posádku aj nefinančne tak, aby bolo pre daný tím ľahšie sa bu’d dosťat na preteky alebo komfortnejšie ich vďaka vašej podpore absolvovať.

  Takto môžete podporiť mladé posádky a skiperov, ženy za kormidlom alebo športových odborníkov na palube, aby získavali skúsenosti v námornom jachtingu a reprezentovali slovenský jachting a s tým aj vaše meno.

 • Slovak Sailing Challenge má svoju stránku

  Obsahuje všetky informácie o pretekoch. Prihlasovanie na preteky a ďalšie informácie budú dostupné čoskoro.